Vodní quest 3

Tentokrát jsem sáhl po jiné sortě čaje, použil jsem Wuyi oolong Zhengyan Imperial Comodity Da Hong Pao. Je to zástupce čajů, kde podle mě hraje větší roli právě tělo čaje, jemné a krémové chutě a umami se tam prakticky nevyskytují. Použil jsem 1 g/65 ml, vroucí vodu, 1 min louhování.

Evian x Dobrá Voda

Evian byla v rychlovarce a Dobrá voda v litince. Nálev z Evian byl v puse plný a hladký, přišel mi pěkně vyvážený, s chutí lékořice a lehce karamelu, středně až silněji sladký, pražený slad, nebo tak něco, ve výdechu pečené ovoce, káva. Jako by byl v ústech těžší. Nálev z Dobré vody byl chuťově obdobný, pocitově ale řidší, drhl na jazyku, nebyl tak kulatý, ale chutě byly možná trochu výraznější v té oblasti zasahující do mléčně oolongova. Ale jen velmi mírně. Nálev byl také mírně sladší. Barva, hořkost a  trpkost byly v obou případech schodné. Druhý nálev obdobný, stejně tak třetí. V tomto případě takřka jednoznačně volím Evian, zvláště kvůli hutnosti nálevu na jazyku.

Zhruba při přípravě druhého nálevu jsem viděl jak v konvici, tak v gaiwanu na povrchu hladiny škraloup z minerálů. Je tedy potřeba vzít v úvahu, že když se připravují pořád z té samé vody v konvi další a další nálevy, tak voda dalším a dalším ohříváním měkne. Což se do určité míře může projevit na chuti čaje.

Magnézia

Ze zvědavosti jsem udělal také nálev z Magnézie. Nesl si svoji charakteristickou nepříjemnou hořkost a čaj jsem ani nedopil. Tady je, myslím, konečná, voda je pro přípravu dobrého čaje nevhodná.

 

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s