Vodní quest 5

Tentokrát jsem si vzal k ruce slovenskou vodu Rajec. Má větší množství rozpuštěných minerálů, celkem 300 g/l. Obsah prvků je podle výrobce následující: Ca 87; Mg 19,2; Na 2,6; K 1,1; HCO3 324; SO4 19,1 NO3 6,9; Cl 4,8; F pod 0,1.

Rajec x Dobrá voda

Rajec byl v rychlovarce a Dobrá voda v litince. Barva nálevu shodná, vůně mokrého listu také. Nálev z Rajce měl trochu hořkobramborový akcent, spíše byl plný, kulatý, trochu umani, ale bez plně smetanových chutí, bez výrazné rybinovosti zeleného čaje. Pěkná dochuť sušeného ovoce, celkem se drží. Nálev z dobré vody oproti němu působil spíše řidčeji, drhnul na jazyku, ale měl posílené ty trávovité chutě zeleného čaje, ale slabší dochuť sušeného ovoce. Spíš se držela rybinově čajová. Také neměl hořkobramborový akcent. Test proběhl za podmínek prvního pokusu, na zeleném čaji  Early Spring Lianghe Hui Long.

Ještě jsem si pro zajímavost uvařil Rajec v litince a připravil s touto vodou vysokohorský oolong High mountain formosa LF. Bylo to bez nepříjemné bramborové hořkosti, velmi tělnaté pití, kde byla zvýrazněná ta chuť, říkám jí černorybízová, nebo bych ji mohl přirovnat k vínu Cabernet Sauvignon (nějaké kvalitní variantě třeba z Jihoafrické republiky), která zřejmě pochází od posátí hmyzem. Zároveň byl nálev dost umami a hladký. Takhle kombinace byla pro tento oolong zatím nejlepší, intenzivní chuť, intenzivní a dlouhá dochuť. Budu si to muset porovnat s dalšími vodami.

Rajec má obdobné charakteristiky i chuť jako Evian a obdobně se chová k čaji. Byť mi přijde, že ten hořkobramborový akcent neměl tak výrazný. Možná nebyl na jazyku tak plný, ale bez porovnání bok po boku si tím nejsem tak jistý. Rozhodně je to velmi zajímavá voda.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s