High Mountain Formosa LF

Jedním z objednaných čajů v poslední zásilce od pana Hojo byl taiwanský lehce oxidovaný oolong High Mountain Formosa LF. Pochází podle prodejce z posátých listů z oblasti Ali Shan.

Vůně suchého listu je mléčně oolongová, stopa černého rybízu, mokrého sladce oolongová, stopa kopřivy, výrazný černý rybíz, intenzivní. Barva suchého listu je zelenohnědá, mokrého zelenožlutá. Barva nálevu světle žlutohnědá. Chuť sladká, černorybízovo-oolongová, lehce mléčná, lehce orchideová, hladká, plná, výrazná. Prakticky bez hořkosti a trpkosti. Obdobná chuť ve výdechu, dlouho se drží. Dochuť citrusově černorybízová. Vůně z šálku slabší mléčně černorybízová. Stress test čtvrtého nálevu. Jen intenzivnější chutě, žádný posun do hořkotrpkosti. A přišel mi mírně minerální. Efekt spíše lehce relaxační a „optimistický“. Mnohonálevový. Preferuji.

Příprava: 1 g/65 ml, vařící voda, oplach, pak nálevy po minutě. Voda pracovní kohoutková. Asi bych spíš volil poměr 1 g /25 ml. V takovém případě jsou chutě mírně intenzivnější, ale ne výrazně. Čaj je prakticky nepřelouhovatelný. Nanejvýš se černorybízový akcent přesune mírně do tónu jemného rumu. Cena 1800 yenů/30 g.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s