Velký přehled oolongů

Na serveru Word of tea vyšel velký přehled oolongů. Popisuje výrobní postup i hlavní druhy oolongů, významné oblasti a variety. Článek je doplněn snímky listu i nálevu. Baj vočko bych řekl že v tomto článku využil autor významnou část z přehledu čajů ze svojí knihy Tea: A Users Guide.

Takže kdo si chce udělat pořádek v téhle rozsáhlé skupině čajů, chutě do toho.

Reklamy

4 thoughts on “Velký přehled oolongů

  • Já jsem si ji prolistoval a teda čekal jsem od ní víc. Je to materiál spíš pro začátečníky, přípravě čaje a finesám se tam věnuje velice málo prostoru.

 1. No to je přesně to, z čeho mám obavu. Svého času se mi hodně líbil např. Walter a do značné míry to tehdy směrovalo můj pohled na celou problematiku. Dneska je to k nostalgickému prolistování.
  Otázkou pro mě je, nakolik je těžké dát dohromady nějakou skutečně hodnotnou čajovou encyklopedii. Vždyť v některých časopisech jsou publikovány dosti obsáhlé studie o konkrétních oblastech a i druzích čaje a jejich zvláštnostech. Se shromažďováním informací asi takový zásadní problém nebude………….., jenže pak to musí někdo napsat, vydat, hlavně zaplatit a kolik by se takových knih prodalo, že!? 🙂
  Co do obsahu a rozsahu informací, také dost záleží na tom, jak hluboce je člověk, který to drží v ruce, orientovaný v tématu. Onehdá mě nadchla tahle česká knížka:
  http://www.thewhiskyshop.cz/knihy-o-whisky/224-whiskybrani-svatopluk-buchlovsky.html
  Nicméně, jakkoli mi whisky chutná, vím o ní dost málo na to, aby mě zaujalo prakticky cokoli.

  • No, to víš. Záleží na tom, jak hluboce do toho chceš jít a jak moc se budeš snažit vyhnout se obvyklým čajovým mýtům. Resp. najít validní studie, které objasňují, proč je dost věcí, které se říkají o čaji, zavádějících.
   Knížka se dneska nechá vydat jako e-book, nebo jako zlomený pdf s číslem účtu, kam ti lidi dobrovolně přispějou. Ty honoráře pro autora od vydavatelství nejsou zase tak horentní a imo by se i něco rozumného mohlo vybrat.
   Na druhou stranu, napsat pro český trh specializovanou knihu o čaji, to by nebylo úplně jednoduché. Aby měla nějaký odbyt, musela by být zajímavá pro laika i pro fandu. Nevím, esli tady bude aspoň tisíc lidí, co se čaji věnují do hloubky.
   Nějakou dobu si hraji s myšlenkou, že bych něco napsal, ale ještě je dost věcí, které si potřebuji prostudovat.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s