Prostě jsem nemohl odolat: Keramika Koller

Právě jsem se vrátil z Vyšehradu, Čajomír fest mě zaujal. Měli tam všechno! Sekací samuraje, mávací tajči, japonské/čínské babičky v dobových oděvech, spousty ezověcí, kterým nerozumím, ochutnávky čajů, prodejce čajů (obvyklí podezřelí) a hromady čajové keramiky. I když těch věcí mám doma celkem dost, tak jsem neodolal produkci Keramika Koller (Hudlice u Berouna), a to konkrétně vázičkám na čajové moře, vysokým mezi sedmi a devíti centimetry, a jedné čajové mističce, kousek po 150 Kč. Víc jsem nenakoupil, protože mi došly prachy! A to bylo jediné štěstí. Ty kousky se mi velice líbí, mají charakter, a pán byl velmi příjemný. Mám tedy pnutí na fest zajít i v neděli a trochu to tam probrat. No posuďte sami.

 

2 thoughts on “Prostě jsem nemohl odolat: Keramika Koller

 1. Odešel mi počítač. Doslova a úplně. A to včetně všech oblíbených odkazů. Jedním slovem – blbý!
  Nicméně ten tvůj blog se jmenuje tak……….neobvykle, že je první, co jsem našel. A znovu uložil. Sleduju kolem stovky blogů a stránek, tak ten zbytek ještě veme nějakej čas. Ale k věci.
  Prima úlovky. Tu druhou zleva už vidím s orchidejí na čajovém podnose. alespoň podle té fotky. Většinou nejsem úplně uchvácen místní produkcí čajové keramiky (Novák, Duchek a spol. prominou), ale občas je něco fakt mimořádný.
  A ještě jedna vzpomínka pro radost. Nedávno mě navštívila máma, s vánočním dárkem. Dost často je poschovává tak dobře, že je nachází v průběhu celého roku, tak mě to moc nepřekvapilo. Ovšem byla to krásná. hnědá, šlemovkou , rustikálně glazovaná miska. Velikost na čaj!!! Po prvotním nadšení a podrobnější adspekci jsem na odvrácené straně, na boku objevil vyrytý nápis „Oříšky“.

  • Oříšky!!! To se zadařilo 🙂 No, já mám takový jeden chawan z tuzemské produkce, který je tak velký a těžký, že ho využívám právě spíš jako misku na ořechy a obdobné věci. Teď v něm myslím leží česnek.
   Jedna z těch váziček už je ve službě, jsou v ní růžové karafiáty a funguje to dost dobře. Navíc, jak je to neprůsvitné, tak v té vázičce neroste žádný šlem a kytky v tom vydržely skoro 14 dní.
   Děkuji za sledování, to vždycky potěší!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s